Historia

​Przedsiębiorstwo budowlane "Latusek" Sp. zo.o. z siedzibą w Katowicach,ul. Ceglana 50, powstała na bazie Przedsiębiorstwa Budowlanego "Latusek", którego właścicielem jest od 1988 roku Pan Janusz Latusek.  
Pierwsze realizacje Spółka zaczęła wykonywać w 2008 roku, a w 2009 przejęła od PB "LATUSEK" całą załogę, sprzęt i zaplecze.
W zakresie wykonawstwa realizujemy kompleksowe roboty inwestycyjne i modernizacyjne, których zakres szczegółowo ustalamy z inwestorem. Wykonujemy prace konstrukcyjne stalowe i żelbetowe, murarskie, tynkarskie, malarskie, posadzkowo- płytkarkie, stolarskie-wraz  z wymianą stolarki otworowej i montażu ścian STG i sufitów wiszących.
Prowadzimy prace elewacyjne wraz z ociepleniem ścian w technologiach mokrych oraz suchych typu panelowgo lub płytowego z montażem stolarki, ślusarki oraz lekkich obudów aluminiowych.
Do realizacji wymienionych prac posiadamy pełny osprzęt, tj. rusztowania, sprężarki, agregaty, ekektronarzędzia.
Od wielu lat współpracujemy z firmą "Minova" -"Ekochem" w zakresie naprawy uszkodzonych elementów konstrukcji budowlanych, takich jak ściany, stropy, płyty, słupy, belki, posadzki, fundamenty itp.
Z firmą Haller SA współpracujemy w zakresie wykonywania wszelkich robót ziemmnych,wymiany gruntów wraz ze stabilizacją; wykonywania nasypów; makroniwelacji oraz podbudów pod prace i ciągi piesze oraz drogi do budowy autostrady; wykonywania robót kanalizacyjnych, zarówno kanalizacji sanitarnej, jak i deszczowej wraz ze zbiornikami i osadnikami; wykonawstwo budownictwa kubaturowego mieszkaniowego oraz przemysłowego w zakresie stanów surowych zamkniętych.

​Wykonujemy specjalistyczne uszczelnienia budynków metodami iniekcyjnymi. Stosowane technologie oparte są na materiałach nieorganicznych systemu "Remmers", bądź też kompozycjach żywic epoksydowych lub poliestrowych.
Firma posiada duże doświadczenie w realizacji projektów dla zagranicznych inwestorów, a w szczególności spółek z kapitałem niemieckim ( HYDAC, New Yorker), amerykańskim (Wizja-obecnie NC+, Foster Wheeler) i francuskim (GDF Suez).Skontaktuj się

Przedsiębiorstwo Budowlane "LATUSEK" GJ Invest  Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Ceglana 50, 40-514 Katowice

tel. 32 205 40 13, 698 852 940
email: biuro@pblatusek.pl